Prihlásenie

Registrácia

Asociácia Djov a hudobných producentov Slovenska

Výhody pre člena
O združení

Prihlásený:

Biblia House Music

1. Na začiatku bolo slovo, v House Music bolo na začiatku Disco. Hlavným predstaviteľom Disco scény bol club v New Yorku s názvom STUDIO 54, ktorého najslávnejšie časy boli v rokoch 1977-1984.

Éra House Music sa odštartovala vynálezom Ikutara Kakehashiho, ktorý priviedol na svet prvý bicí automat Roland Tr 808, neskôr jeho novú verziu Roland Tr 909. Od tejto chvíle sa to "hi hatkami a masivnými kopákmi v tanečnej hudbe iba tak hemžilo".

 

2. The House Sound Of Chicago – píše sa rok 1986 a prvý oficiálny housový track je na svete.

Steve “ Silk” Hurley – Jack Your Body

Mimochodom počúvate Roland TR 909.

3. Tu sú „Grandfather“ of House: zľava doprava: Larry Levan, Dj Pierre, Marshall Jefferson, Steve Silk Hurley, David Morales, Frankie Knuckles, CJ Mackintosh

4. MARRS – Pump Up The Volume, bol prelomový housový track, v ktorom bol cítiť vplyv acid housu, ale hlavne bol prístupný komerčnému publiku. V tejto podobe sa hrával do roku 1993.

Rok vydania: 1988

Nominácie: Brit Award for British Single, Grammy Award for Best Pop Instrumental Performance

 

 

 

5. Americký projekt Inner City, tvorený hlavným producentom Kevinom Saundersonom ( dodnes tvoriaci umelec, hrajúci ako DJ hlavne techno) a speváčkou s Chicaga Paris Grey.

Ich počiny ako Big Fun a Good Life, obe z roku 1988, nemali obdobu. Tieto beaty počujeme dodnes.

Posúďte sami:

https://www.youtube.com/watch?v=Gr-zG-IXDyo

https://www.youtube.com/watch?v=KJxJxr9RlKM

 

6. Až v roku 1996 súhlasila po prvýkrát svetová popová megahviezda ako je Madonna, aby jej meno bolo spojené s DJom.

Nešlo o remix piesne, išlo o samostatný track vydaný na oficiálnom Labely a vyvoleným bol New Yorský DJ a producent Junior Vasquez. Skladba sa volala: If Madonna Calls

Počujeme hlavne: Roland TR 909

 

7. Ak sa budeme držať biblickej terminológie, tak v tomto príspevku prešiel DJing červené more.

Po zhliadnutí nasledujúceho videa nepochybne pochopíte na čo teraz myslíme.

Pete Tong pracujúci pre BBC Radio 1 evidentne udáva smer.

Spojenie DJingu a orchestra vyráža dych.

8. Ce Ce Peniston a jej veľký hit Finally, práve tento track z produkcie Davida Moralesa, Felipe Delgada a Erica Kuppera ( v súčasnosti člen C & C Music Factory namiesto Davida Cola) sa stal tou piesňou, ktorá sprístupnila House Music širokej verejnosti. Išlo o dobrý ženský vokál, skvelé tanečné beaty a klavírne obraty. Od tejto chvíle rádia bažili po hudbe zvanej vocal house.

Druhou dámou je Alison Limerick a jej veľký hit Where Love Lives ( produkcia Frankie Knuckles, David Morales, Eric Kupper) – ide do súčasnosti o najviac remixovanú skladbu všetkých čias, ročne výjde niekoľko desiatok oficiálnych remixov.

 

9. Erick Morillo, americký producent s Columbíjskymi koreňmi. Veľká postava House Music vo svete. Mnoho pseudonymov: Ministers De la Funk, The Dronez, RAW, Smooth Touch, RBM, Deep Soul, Club Ultimate and Li'l Mo Ying Yang, desiatky produkcií a remixov. Veľký vplyv na hudobnej scéne dodnes.

Prvý hit s projektom Real II Real – I Like To Move It

 

NEWSLETTER

prihlás sa na odber noviniek

NAŠI PARTNERI