Prihlásenie

Registrácia

Asociácia Djov a hudobných producentov Slovenska

Výhody pre člena
O združení

Prihlásený:

Otvorený list Ministerstvu kultúry Slovenskej republiky

Asociácia DJov a hudobných producentov Slovenska DJ Camp

                                                                                      

                                                                    Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

                                                                    Ministerka kultúry: Natália Milanová

18.05. 2020, Košice

 

Vážená pani ministerka,

     dovoľujeme si Vás osloviť v mene Asociácie DJov a hudobných producentov Slovenska DJ Camp.

     Všetci sa nachádzame v situácii, ktorú sme doteraz nezažili a nepocítili. Pandémia vírusu zasiahla celý svet a my musíme podriadiť svoje životy novým pravidlám, ktoré si pre nás táto nástraha pripravila. 
     Slovenská republika chráni záujmy svojich občanov, no napriek tomu sa mnohí z nás ocitli na periférii záujmu. Sú to ľudia pracujúci v oblasti kultúry, DJingu, hudobnej produkcie, pódiových programov, eventov, spoločnosti zabezpečujúce osvetlenie a ozvučenie na mnohých spoločenských, športových a kultúrnych podujatiach. My ľudia pracujúci v tomto odvetví žijeme z našej činnosti celý svoj život, nemáme adekvátnu náhradu a nie je možné vytvoriť v týchto podmienkach zastupiteľnú alternatívu. Prišli sme o príjmy, z ktorých živíme svoje rodiny, platíme nájmy, energie, firemné úvery a v nie poslednom rade dane a odvody štátu. Doterajšia pomoc štátu na prekonanie tohto pre nás likvidačného obdobia je v mnohých prípadoch ( jednoosobové s.r.o., SZČO ) nepostačujúca a bude mať za následok bankrot mnohých podnikateľských subjektov, podnikov, klubov, ktoré sú súčasťou kultúry na Slovensku. Kluby a diskotéky nie sú iba miesto bujarej zábavy a alkoholu. Ide o miesta, kde sa kreuje kultúra národa, novej, buducej generácie.

     Toto sú dôvody, prečo sa na Vás obraciame a upozorňujeme na skutočnosť. Máme veľa dôvodov prečo Vás žiadame o podporu a pomoc, je čas prehodnotiť opatrenia a zákaz usporiadavať kultúrno, športovo spoločenské akcie, pretože nie je možné oddeliť vírus a ekonomiku občanov Slovenskej republiky. Naše životy pomaly plynú k osobným tragédiam a odvetvie, v ktorom pracujeme je na kolenách, úplne. 

     Žiadame Vás o uvoľnenie pravidiel usporiadania hromadných a spoločenských podujatí. Žiadame Vás o finančnú pomoc, pretože sme preukázateľne prišli o 100% našich príjmov a v našom segmente sa budeme spamätávať niekoľko mesiacov resp. rokov. Naše podnikanie je založené na dobrých skúsenostiach s nami, PR a vizibilite a my sme teraz úplne mimo trhu.

Ing. Erik Horváth
Predseda Asociácie DJov a hudobných producentov Slovenska DJ Camp
djcamp@djcamp.sk

Martin Molnár ( podpredseda Asociácie DJov a hudobných producentov Slovenska)
Ing. Martin Giba ( podpredseda Asociácie DJov a hudobných producentov Slovenska)

 

NEWSLETTER

prihlás sa na odber noviniek

NAŠI PARTNERI